BOMBADIL – kwaśne ale z czarną porzeczką.

To już III warka tego niesamowitego piwa. Z warki na warkę nasz piwowar Jan udoskonala receptury. W tej wersji możecie spodziewać się znacznie większej ilości naturalnego soku z czarnych porzeczek, który sprowadzamy od polskiego producenta.

Dodawany do naszych piw sok oznaczany jest mianem NFC, czyli not from concentrate – nie z koncentratu. Jest to w 100% tłoczony z owoców sok.

Nasze piwa zakwaszamy metodą kettle sour. Jest to proces polegający na schłodzeniu brzeczki do optymalnej temperatury i zadaniu do niej bakterii kwasu mlekowego, które przez następne 48 wytwarzają w brzeczce kwas mlekowy. W naszych piwach nie stosujemy dodatku kwasu mlekowego – powstaje on sam za sprawą bakterii.

Czego można spodziewać się po tej warce? Zdecydowanie smaku lata zamkniętego w butelce. Przyjemnie kwaśne, orzeźwiające, szczypiące w język i naprawdę porzeczkowe. Dzięki zawartości 4,1 % alkoholu piwo jest naprawdę pijalne i doskonale nawadnia.

Piwo zyskało także nową etykietę, która dopełnia pełną paletę kolorów w naszej ofercie piw. Aby zobaczyć naszą ofertę kliknij w link >KLIK!<

Leave a comment